TIC v Kuksu si pochvaluje turistickou sezónu

Turistické informační centrum v Kuksu má za sebou velice úspěšnou sezónu. Rekordní zájem zaznamenaly únikové hry a turisté si také oblíbili novinku v podobě regionálních produktů.

Ze statistického přehledu turistické sezóny 2023 od ledna do srpna vyplývá, že téměř ve všech ohledech došlo k nárůstu v porovnání s loňskou sezónou. ,,Nejvýraznější to bylo v případě únikových her, kde se nám velmi vyplatil prodej vánočních poukazů na Slevomatu i vlastních poukazů,“ komentoval čísla Dominik Haž z TIC Kuks. Turisté si tady mohou vybrat ze tří her: jedné vnitřní a dvou venkovních.

Výrazně stoupla i návštěvnost infocentra a jeho tržby. Zájem byl především o novinky v sortimentu – certifikované regionální produkty Královéhradeckého kraje. ,,Obrovskou radost máme z celkového stavu infocentra, které se z našeho pohledu podařilo po 9 letech postupného vylepšování doladit do ideální podoby – a to i díky regionálním produktům. Hojně to kvitují samotní návštěvníci, kteří se u nás cítí příjemně,“ dodal Dominik Haž.

Mírný pokles je naopak vidět v počtu ubytovaných, kteří si mohou vybrat z nabídky dvou až čtyřlůžkových apartmánů v Jeschkeho vile a v Lázeňském domě. Velký pokles je pak patrný také v návštěvnosti venkovního prostoru o letních prázdninách. ,,Vliv na to má extrémně horké počasí v letních měsících, kdy lidé vyráží raději k vodě než za památkami,“ uvedla vedoucí TIC Miroslava Kopecká.

Podle pracovníků TIC Kuks by se i z toho důvodu měla spíše posilovat tzv. mimosezóna. V roce 2023 se například velké návštěvnosti těšil květen, kdy do barokního areálu v Kuksu dorazilo o polovinu lidí více než v roce 2022. ,,Určitě podporujeme možnost, aby hospitál prodloužil sezónu i do března,“ zdůraznil Haž. Hospitál Kuks letos poprvé otevře své dveře návštěvníkům také v listopadu, a to během státního svátku a víkendů.

Veškeré informace o TIC Kuks včetně služeb, které nabízí turistům a návštěvníkům, najdete na webu https://www.zkuskuks.cz/