For Bikes otevřel cyklistickou sezónu

Na pražském výstavišti PVA EXPO proběhl 12. ročník největšího cyklistického veletrhu v Česku For Bikes.

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu v Letňanech vystavovala na společném stánku s Destinační společností Východní Čechy. Na začátku veletrhu ředitelé obou společností pokřtili vandrovní knížku do společné soutěže Cyklopecky Východní Čechy 2022, která letos startuje už 1. května.

,,Veletrh se letos po pandemické odmlce uskutečnil po dvou letech. Zřejmě vinou pěkného jarního počasí dorazilo o něco méně návštěvníků, než jsme čekali, ale i tak hodnotíme naši účast na For Bikes jako úspěšnou,“ řekl k tomu ředitel centrály Martin Soukup.

Na stánku Královéhradeckého kraje kromě centrály kraj prezentovali zástupci DMO Orlicko a Podorlicko, DMO Hradecko, DMO Krkonoše v zastoupení pracovníků TIC Trutnov a také Královská věnná města, svazek devíti členských měst. Návštěvníky lákali na síť cyklostezek v Královéhradeckém kraji a dávali jim tipy na výlety.

Vystavovatelé na veletrhu představili novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, výživy i cyklistického vybavení a oblečení. Součástí veletrhu byl i bohatý doprovodný program jako závod horských kol pro veřejnost, soutěž na trenažérech, testovací DEPO, dětské dopravní hřiště nebo testovací dráhy pro koloběžky a dětská kola.