Fam trip pro německou rodinu se vydařil

V červenci navštívila Královéhradecký kraj německá rodina, která píše blog o cestování. Během třídenního fam tripu navštívili Schmidtovi Orlické hory, Broumovsko a Český ráj.

Na pobytu rodiny Schmidtových se organizačně i finančně podílela Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu spolu s DMO Orlické hory a Podorlicko, Broumovsko a Český ráj.

Vzhledem k tomu, že rodiče cestují se svými dvěma syny, jsou jejich výlety nejen poznávací, ale také akční, tedy zaměřené na aktivity, které baví i děti. Pobyt v Královéhradeckém kraji nebyl v tomto ohledu výjimkou.

V Orlických horách rodina kromě turistiky a výšlapu na rozhlednu na Velkou Deštnou nebo k Zemské bráně strávila odpoledne v zábavním parku Adventure Deštné. Tady si vyzkoušeli třeba adventure golf. Velmi si také pochvalovali návštěvu Kozího chlívku, kde ochutnali borůvkové knedlíky.

Z Orlických hor se přesunuli na Broumovsko, konkrétně do velice turisticky exponovaných Adršpašsko-teplických skal. Následně si ale prošli také Skalní město Ostaš u Police nad Metují i Broumovské stěny, kde nemohli nenavštívit chatu Hvězda. Závěr jejich putování broumovským regionem patřil Ticháčkovy kapli v Suchém dole.

V Broumově rodina pochopitelně navštívila i dominantu města Klášter Broumov a ochutnala zde tradiční kachnu se zelím a knedlíkem nebo bramborové knedlíky plněné uzeným a podávané s kysaným zelím. Ubytováni byli v penzionu Jízdárna Hejtmánkovice, kde, jak ostatně název napovídá, chovají koně.

Poslední den v Královéhradeckém kraji strávili Schmidtovi v Českém ráji, konkrétně procházkou Prachovskými skalami. Odtud odjížděli dále do Českého Švýcarska.

Kompletní články z pera rodiny Schmidtových si můžete přečíst ZDE a ZDE.