Dětská olympiáda v Královéhradeckém kraji

V Hradci Králové proběhlo slavnostní zahájení 20. ročníku Olympiády dětí a mládeže a Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu byla u toho.

Zahajovací ceremoniál největší sportovní události tohoto roku pro děti se uskutečnil v hradecké ČPP Aréně v neděli 22. ledna.  Olympijský oheň zapálila vlajkonoška Královéhradecké výpravy snowboardistka Eva Adamczyková, která je olympijskou vítězkou ze Soči 2014.

Ceremoniálem provedl moderátor a bývalý desetibojař Roman Šebrle. K dětem, jejich trenérům a rodičům, kteří zaplnili ČPP Arénu, promluvil i hejtman kraje Martin Červíček nebo předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Bílý stánek s barevnými fotkami Královéhradeckého kraje v útrobách zimního stadionu.

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu prezentovala na svém stánku propagační materiály kraje, novou image brožuru, brožuru k tradicím a řemeslům nebo zimní Turistické noviny z východních Čech. Kromě toho nabídla dětem možnost vysoutěžit si drobné předměty, jako bublifuky, pexeso nebo pastelky – to vše za pouhé složení tematických olympijských puzzle.

Olympiáda dětí a mládeže probíhá do 26. ledna 2023. O medaile se v 10 sportovních disciplínách utkají mladí sportovci na sportovištích ve čtyřech partnerských městech – konkrétně na stadionu v Nové Pace, na sjezdovkách v Špindlerově Mlýně, v běžeckém areálu Vejsplachy ve Vrchlabí a na zimním stadionu v Trutnově. Přehled jednotlivých sportů je k nalezení na webu olympijskytym.cz.

Puzzle pro děti s tématikou Olympiády dětí a mládeže na pultu stánku KHKCCR.