Odborná konference o cestovním ruchu Travelcon

Královéhradecká krajská centrála nechyběla na jedné z největších tuzemských odborných konferencí o cestovním ruchu Travelcon v Českých Budějovicích.

6. ročník konference se po dvou online ročnících uskutečnil v IGY Centru na jihu Čech a to od 21. do 22. dubna. Na programu bylo ve dvou sálech mnoho přednášek a workshopů týkajících se současných témat a palčivých otázek v cestovním ruchu.

Mezi probíraná témata patřila diskuze nad tím, jak nastartovat cestovní ruch po pandemii koronaviru, jaké jsou budoucí trendy v turismu, které musí reagovat na vzrůstající inflaci a zdražování, nebo jak tuzemský cestovní ruch digitalizovat. Hlavním tématem, které konferencí silně rezonovalo, byl bezesporu připravovaný zákon o cestovním ruchu, po kterém aktéři naléhavě volají již několik let.

Program v sále č. 2 se v rámci přeshraničního projektu „Kultura mezi Dunajem a Vltavou – konference“ podpořeného z Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika věnoval oblasti kreativních průmyslů a příkladům dobré praxe v oblasti kultury. Hlavním tématem bylo propojení kultury a cestovního ruchu a také kandidatura Českých Budějovic na Evropské hlavní město kultury 2028.

Mezi přednášející patřili například politici zaměřující se na cestovní ruchu, ředitel agentury CzechTourism Jan Herget nebo prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek, prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek a další.