Jičínské muzeum vydalo komiks pro malé i velké

Regionální muzeum a galerie v Jičíně vydalo publikaci, která netradičním způsobem představuje historii regionu a zároveň obrazovou formou zpřístupňuje některé předměty ze sbírek této instituce.

Kniha na 470 stranách ilustrovanou formou představuje vybrané příběhy anebo pověsti, které se vztahují k Jičínu či k širšímu regionu. Čtenáři se tak mohou hravou formou například dozvědět, proč se jmenuje Jičín Jičín, jak vznikl Zebín, kde leží Řáholec anebo jakým způsobem byla vysázena lipová alej vedoucí z Jičína do Valdštejnské lodžie. Zároveň jsou u jednotlivých příběhů vyobrazeny předměty ze sbírek jičínského muzea, které s jednotlivými příběhy souvisejí. 

Autory nápadu a textů jsou pracovníci jičínského muzea pod vedením Michala Babíka, nezaměnitelnou formu dal publikaci výtvarník Matyáš Prošek se svou manželkou Ladislavou. Práce na publikaci zabrala 3 roky a její vznik podpořilo Ministerstvo kultury ČR.

Publikace je myšlená jako průkopnický a jedinečný komplexní projekt, který má být přístupný všem věkovým skupinám. Má popularizovat práci muzea a zároveň představit nejvýznamnější sbírkové předměty, které má Regionální muzeum a galerie v Jičíně ve své správě. Nová kniha je k dostání na pokladně jičínského muzea za cenu 690,- korun.