Hlasujte pro muzeum roku

Ve staronové anketě můžete vybírat ty nejlepší muzea v České republice. Hlasovat lze na webu Kudy z nudy až do 31. března 2024.

V anketě si stačí zvolit kraj, ve kterém se vaše oblíbené muzeum nachází, a pak mu udělit od jedné do pěti hvězdiček. Pouze 5hvězdičkové hodnocení se ale započítá do soutěže. V hlasování zohledníte jak poutavou výstavu nebo expozici, úroveň poskytovaných služeb i vstřícnost personálu. Pro hlasování musíte být zaregistrovaní na webu Kudy z nudy.

Z Královéhradeckého kraje se do této soutěže zapojily tři instituce: Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Třebechovické muzeum betlémů a Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry. Hlasovat pro ně můžete na této webové stránce: https://www.kudyznudy.cz/muzeum-roku?region=kralovehradecky-kraj#sekce-muzea

Ze všech hlasujících budou navíc vylosovaní 3 výherci, kteří získají vstup zdarma do více než 300 muzeí a galerií po celé ČR! Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., jim totiž na jeden rok propůjčí průkaz svého člena, který je bude opravňovat k návštěvě všech jejích 314 členských institucí (vč. poboček).

Více než dvacet muzeí, galerií a hvězdáren v Královéhradeckém kraji mimo jiné vítá každou první středu v měsíci všechny návštěvníky zdarma. Pro děti do 10 let a seniory starší 65 let bude platit volný vstup do konce roku 2023 na všechny dny v měsíci.